top of page
Arzu Kotan
Yönetim Danışmanı ( Süreç yönetimi, İnsan Kaynakları ve Eğitim )

1971 yılı Almanya doğumlu olan Arzu Kotan, Eskişehir Cumhuriyet Lisesi’nde lise öğrenimini tamamladıktan sonra, 1994 yılında Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi; Eğitim, İletişim ve Planlaması bölümünden Pedagojik Formasyon ile mezun olmuştur.


Lisans öğrenimi sırasında, çeşitli eğitim ve sosyal etkinliklerin organizasyonlarını gerçekleştirerek, ilk öğrenci kulüplerinin, Anadolu Üniversitesi radyo ve televizyonunun ve yerel radyoların kuruluşunda yer almıştır.


Çalışma yaşamına 1994 yılında özel bir anaokulunda Usta Öğretici ve Kurum Müdürlüğü ile başlamış, 1996 yılında Eczacıbaşı Vitra Karo’ da Eğitim Uzmanlığı ile devam ederek, yetişkin eğitimine geçmiştir. 1996-2006 yılları arasında, Eczacıbaşı Yapı Grubunda merkez ve üretim (Bozüyük-Tuzla) birimlerinde İnsan Kaynakları ve Eğitim Sorumlu Uzmanı olarak on yıl hizmet vermiştir. 2006 yılında, Opel Otomotiv için İstanbul’da satış ekiplerinin yeniden yapılandırılması ve insan kaynakları süreçlerinin oluşturulması projesini İnsan Kaynakları Müdürü olarak hayata geçirmiştir. 2006-2008 yılları arasında Ulkar Holding’ e bağlı Nobel İlaç, Nobel Farma, Ulkar Kimya ve dış temsilciliklerinin Genel Müdüre bağlı İnsan Kaynakları ve Eğitim Sorumlusu olarak, 2008-2010 yılların arasında da Borusan Grubu - Supsan Motor Parçaları A.Ş.’de İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak görev almıştır. Temmuz 2014 yılında Turgut Aydın holding bünyesinde kurulmakta olan iki yeni fast food (Saloon Burger ve PizzaLazza) markasının organizasyon yapısının kurulması ile başlayan danışmanlık süreci, Ekim 2014-Mart 2017 tarihleri arasında İnsan Kaynakları Koordinatörlüğü görevi ile devam etmiştir. 2010 yılı Mart ayı itibariyle bankacılık, digital medya, telekomünikasyon, teknoloji sistemleri, perakende (zincir mağazalar, ev tekstili, elektronik eşya, mobilya ) ev tekstili üretimi, gıda üretimi, dil okulları ve hızlı servis restoranlar (fast food) sektörlerindeki şirketlerde “Eğitim, İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanlığı hizmetleri” vermektedir. Bununla birlikte, “Süreç Analizi” projelerinde Süreç Danışmanı olarak yer alıp, şirketlerin daha geniş bir perspektifte “Kurumsal Sürdürülebilir Yönetim İlkeleri” ne uygun yeni yönetim sistemi kurmalarına yardımcı olmaktadır.

 

“Değerlendirme Merkezi” uygulamalarında danışmanlık firmaları aracılığı ile Assessör olarak görev almakta, istenilen kademelerin özellikle yönetici seçimlerinin ve gelişimlerinin sağlanmasında etkin rol almaktadır. Ayrıca, “Bireysel Kariyer Koçu” olarak, danışanlarının iş hayatlarında karşılaştıkları zorlukları çözmeleri için gerekli değişimi yönetmelerini sağlayarak, ihtiyaç ve hedeflerine uygun koçluğu sunup, yol haritası ve eylem planlarını hazırlamalarına destek vermektedir.


İnsan kaynakları projelerinde; organizasyon yapısı, işe alım süreci, performans yönetimi ve yetkinlikler, eğitim ve gelişim yönetimi, kariyer yönetimi, yetenek değerlendirme merkezi, ücret yönetimi, çalışan memnuniyeti ve motivasyon yönetimi, kurum kültürü/iklimi ve kuruma aidiyeti geliştirme, personel özlük ve disiplin işlemleri gibi insan kaynakları süreçlerinin analizi, tasarımı, yeniden yapılandırılması, uygulanması ve yönetilmesinden sorumlu olarak hizmet vermektedir.


İnsan kaynakları eğitimlerinin yanında; süreç analizi, eğiticinin eğitimi, sunum teknikleri, iletişim becerileri, ekip oluşturma ve geliştirme, ekip yönetimi, Y kuşağını yönetmek, kendini tanıma ve liderlik, kurum kültürü, yönetim becerileri geliştirme, hizmet kültürü, profesyonel imaj, profesyonellik, satış ve pazarlama teknikleri, müşteri ilişkileri, müşteri ve hizmet odaklılık, yönetici asistanlığı ve sosyal sorumluluk konularında kendi adına veya diğer eğitim firmalarında eğitim vermektedir.


Sektör dinamikleri doğrultusunda ihtiyaç duyulan tüm yeni eğitim başlıklarında kuruma özel eğitim programları oluşturmak, vermek ve yeni eğiticiler ile eğitim verilmesini sağlamaktadır.


İyi derecede İngilizce ve başlangıç düzeyinde Almanca bilen KOTAN, PERYÖN Personel Yönetim Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, TEMA ve FOTOTREK Fotoğraf Merkezine üyedir.

Hukuk, danışmanlık, kurumsal yönetim
bottom of page